AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie czerwca w Grupie Kapitałowej MIRBUD

309 mieszkań wprowadzonych do sprzedaży, zakończenie procesu komercjalizacji, przekazywanie zakończonych inwestycji i dalsza bieżąca praca we wszystkich obszarach działalności, tak w skrócie można opisać czerwiec w Grupie Kapitałowej MIRBUD

W czerwcu MIRBUD S.A. prowadził łącznie 23 budowy, w tym 7 inwestycji na rzecz spółek zależnych. Prace na wszystkich budowach przebiegały zgodnie z harmonogramem. Na budowie MLP w Czeladzi rozpoczęliśmy przygotowania do przebudowy drogi krajowej nr 94 prowadzącej do budowanej przez nas inwestycji. Rozpoczęliśmy również przygotowania do realizacji kolejnego etapu inwestycji dla JHM DEVELOPMENT S.A. w Katowicach. Dla przypomnienia I etap tej inwestycji zakończyliśmy w 2017 roku.

W czerwcu zakończyliśmy budowę hali MLP GLIWICE, uzyskaliśmy wszelkie niezbędne pozwolenie i przekazaliśmy ją inwestorowi. Na pozostałych inwestycjach prowadzone są intensywne prace. Przykładowo na budowie Panattoni Radomsko tylko w czerwcu położono płytę posadzki w magazynie produktów gotowych oraz magazynie półproduktów (łącznie 14 753 m2). Zakończono montaż poszycia dachu i płyt warstwowych na elewacji budynku, a także montaż stolarki okiennej, bram i ramp przeładunkowych. Obecnie trwają prace brukarskie, wykończeniowe oraz instalacyjne.

Prace na wszystkich budowach przebiegają zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres.

Ponadto w czerwcu odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy MIRBUD S.A. podczas którego m.in. przyjęto sprawozdania finansowe jednostkowe i Grupy, udzielono absolutorium członkom władz a także uchwalono zmianę statutu Spółki związaną z komitetem audytu.

W czerwcu PBDiM Kobylarnia S.A. kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach. Z dużych kontraktów prowadzono pracę na:

 

  • Budowie obwodnicy Inowrocławia – etap II „łącznik”. Prowadzono roboty ziemne, roboty związane z przebudową kolizji, trwa dalszy etap uzgadniania dokumentacji projektowej. W dalszym ciągu brak jest procedowania formalnie tematu nieprzewidzianej kolizji z rurociągiem Ciechu z Wykonawcą w celu rozwiązania sprawy, brak działań Zamawiającego powoduje realne ryzyko konieczności przedłużenia terminu wykonania.
  • Budowie drogi ekspresowej S-3 realizowanej na zlecenie firmy Mirbud. Prowadzono roboty bitumiczne.
  • Budowie drogi ekspresowej S-5. Roboty drogowe prowadzone były we wszystkich dostępnych asortymentach. Przede wszystkim wykonywano roboty ziemne, roboty branżowe oraz roboty mostowe na prawie wszystkich obiektach. Trwały również prace związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni
  • Budowie obwodnicy Bolkowa. Prowadzone są roboty ziemne, roboty zbrojarskie i  betonowanie fundamentów i filarów estakad
  • Budowie Ogińskiego. Prowadzone są prace na wszystkich dostępnych frontach. Z uwagi na liczne błędy w dokumentacji projektowej przekazanej przez Zamawiającego, oraz ponad sześciomiesięczne opóźnienia w przekazaniu działki z tartakiem pracę są przerywane i wznawiane w innych miejscach. Istnieje realne zagrożenie braku możliwości zakończenia całości zadania z uwagi na problemy Zamawiającego związane z przekazaniem terenu.
  • Remont Autostrady A-2 na zlecenie GDDKiA o/Poznań. W czerwcu zakończono wszystkie prace. 14 czerwca przywrócono  stałą organizację ruch. Prace zakończono przed terminem umownym. Obecnie trwają procedury odbiorowe.
  • Remont Autostrady A-4 na zlecenie GDDKiA. W czerwcu  zakończono pierwsze prace przy realizacji tego zadania.

Na mniejszych kontraktach rozpoczęto pracę na wszystkich możliwych frontach na pozostałych zadaniach w zależności od zaawansowania prowadzone były roboty rozbiórkowe, ziemne, brukarskie oraz branżowe.

Prace na wszystkich budowach przebiegają zgodnie z harmonogramem, a postęp na największych przedstawia poniższy wykres.

W czerwcu Spółka złożyła oferty w 14-stu postępowaniach na łączną kwotę około 1,677 mld zł. Najniższą cenę Spółka zaoferowała w 4 postępowaniach na łączną kwotę 20,1 mln zł. Z uwagi na brak środków Zamawiający unieważnił 2 postępowaniach na kwotę 6,9 mln zł.

W czerwcu z uwagi na natężenie prac, cały sprzęt zaangażowany był w realizowane przez spółkę zadania.

W czerwcu na wszystkich wytwórniach Spółki wyprodukowano łącznie ok 67,57 tyś ton masy.

W czerwcu JHM DEVELOPMENT S.A. wprowadziła do przedsprzedaży 309 mieszkań: w Zakopanem i w Rumi. W Zakopanem powstaje nowa inwestycja o nazwie „Apartamenty Zakopiańskie” – obiekt o wielkości 241 lokali mieszkalnych, z bogatym zapleczem rekreacyjnym w części wspólnej nieruchomości. Inwestycja będzie funkcjonować w formie aparthotelu.

W Rumi w czerwcu uruchomiono przedsprzedaż mieszkań i lokali usługowych w ramach III etapu Osiedla Królewskiego. Po osiągnięciu sprzedaży II etapu na poziomie 75 procent aktualnie w ramach III etapu do dyspozycji kupujących jest 68 mieszkań, 6 lokali usługowych i 38 miejsc parkingowych.

W czerwcu Spółka dokonała przeniesienia własności 28 lokali mieszkalnych w budynku nr 2 na Osiedlu Okrzejówka w Żyrardowie. Po przejęciu funkcji Generalnego Wykonawcy od Korporacji Budowlanej DOM Spółka otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie tego budynku na początku czerwca. Przekazania lokali nastąpiły w terminach zgodnych z zawartymi umowami deweloperskimi. Aktualnie prowadzona jest budowa i sprzedaż w ramach etapu III.

W czerwcu rozpoczęto również przekazania i przeniesienia własności lokali w budynku nr 4 na Osiedlu Na Wzgórzu w Brzezinach k/Łodzi. Równocześnie trwa budowa budynków nr 5 i 6.

Postęp prac budowlanych na wszystkich aktualnie prowadzonych inwestycjach przedstawia poniższy wykres:

W czerwcu Zarząd Spółki podpisał z konsorcjum Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Bankiem Spółdzielczym w Sochaczewie umowy kredytowe na finansowanie budowy Apartamentów Reymonta w Skierniewicach. Wysokość kredytów wyniosła 36,4 mln złotych.

W czerwcu 2018 roku JHM DEVELOPMENT S.A. zanotowała sprzedaż 25 lokali (narastająco 164), w tym samym czasie przekazano 67 lokali (narastająco 230). Liczba zawartych umów deweloperskich i przedwstępnych dotyczących sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych na koniec czerwca 2018 (umowy nieujęte w przychodach) – 159.

Kompleks handlowy MARYWILSKA 44 od stycznia do czerwca odwiedziło ponad 2 mln. klientów. Proces komercjalizacji Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dobiega końca – obecny poziom wynajmu to 98,03 proc. W ofercie  pozostały już tylko  ostatnie 2 lokale o powierzchni: 80 mkw. i 136 mkw.

16 czerwca br. na terenie parkingu kompleksu handlowego MARYWILSKA 44 odbył się III Festiwal Disco Polo zorganizowany z okazji 8-ych urodzin Centrum Handlowego MARYWILSKA 44. W imprezie wzięło udział blisko 35 tys. osób.

Na scenie wystąpiły największe gwiazdy muzyki disco polo, takie jak: Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, MIG, Piękni i Młodzi. Koncert urodzinowy był doskonałą okazją do promocji Centrum i jego najemców. Przy okazji informowaliśmy też o nowym obiekcie – Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44, który staje się ważnym w stolicy miejscem inspiracji i zakupów na dynamicznie rosnącym rynku materiałów z wyposażeniem wnętrz i ogrodu.

Czerwiec w ostródzkim centrum targowym EXPO MAZURY to przede wszystkim imprezy dla klientów zewnętrznych:
  • 2 czerwca – impreza integracyjna dla pracowników Ostróda Yacht, w której wzięło udział 1600 osób
  • 23-24 czerwca – Motoshow, impreza organizowana przez MintEvents, która obfitowała w motoryzacyjne emocje – pokazy, drifty, tunnig, car audio i wiele wiele innych
  • 29 czerwca – 1 lipca – Arena Film & Music Festival, druga edycja wielkiego wydarzenia muzycznego, czyli trzy dni koncertów muzyki filmowej w wykonaniu Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. Organizatorem imprezy jest wspomniana Filharmonia oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Powrót