AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Umowa na budowę odcinka trasy S-5

Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. (Grupa Kapitałowa MIRBUD)- lider oraz MIRBUD S.A. podpisało umowę z  Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy na wykonanie projektu oraz budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy-Bydgoszcz- granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego na odcinku od węzła „Jaroszewo” (bez węzła). Trasa będzie miała długość ponad 25 km. Umowa ma wartość 421,8 mln złotych, a prace potrwają 37 miesięcy bez uwzględnienia okresu zimowego. Po podpisaniu umowy portfel zamówień Grupy Kapitałowej wzrósł do poziomu około 1,9 mld złotych.

Obecnie Grupa Kapitałowa MIRBUD prowadzi około 30 projektów drogowych, w tym między budowę obwodnicy Inowrocławia o długości ponad 18 km oraz drogi ekspresowej S-3 Nowa Sól – Legnica od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów (bez węzła), o długości ok. 16,9 km. W połowie 2014 r. Grupa zakończyła budowę odcinka autostrady A1 o długości około 64 km od Kowala do Czerniewic.

„ Po podpisaniu umowy na budowę odcinka trasy S-5 w okolicach Bydgoszczy nasz portfel zamówień wynosi obecnie około 1,9 mld złotych, z czego 800 milionów przypada na 2015r. Systematycznie zwiększamy nasz potencjał realizacyjny, poszerzając nasz park maszynowy oraz zatrudniając wysoko wykwalikowanych menedżerów, licząc na udział w kolejnych projektach drogowych ogłaszanych zarówno przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ale także polskie samorządy Jestem przekonany, że jeśli spełnią się zapowiedzi licznych inwestycji w polską infrastrukturę to sektor budowlany zanotuje w kolejnych latach okres dynamicznego wzrostu."
- powiedział Jerzy Mirgos, Prezes Zarządu MIRBUD S.A.

Powrót