AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Srebrny Krzyż Zasługi dla Prezesa Grupy MIRBUD

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczył szczególnie zasłużonych mieszkańców naszego regionu. Skierniewiczanin Jerzy Mirgos został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

– Dzisiaj Rzeczypospolita Polska, dając dowód dumy z państwa dokonań, chce tymi odznaczeniami wyrazić swoje uznanie i wdzięczność – powiedział podczas uroczystości Zbigniew Rau. Podkreślił, że wyróżnieni często kosztem czasu, który mogliby poświęcić najbliższym, poprawiają świat wokół nas. – Esencja naszego życia razem sprowadza się do takich wysiłków, jakie państwo podjęli w mniejszych i większych grupach społecznych – zaznaczył wojewoda łódzki.Jerzy Mirgos jest Prezesem Zarządu w firmie MIRBUD SA w Skierniewicach, która jest jedną z największych polskich spółek budowlanych. Jej początki sięgają 1988 roku, a od 2008 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Mirbud prowadzi szeroką działalność charytatywną i sponsorską. W skali roku wspiera około czterdziestu podmiotów. Działalność charytatywną koncentruje na najbardziej potrzebujących mieszkańcach Skierniewic i okolic. Wspiera zarówno bezpośrednio zwracające się o pomoc osoby fizyczne, jak również wiele lokalnie działających fundacji, stowarzyszeń, czy ośrodki pomocy, a także szpitale, jak np. Szpitalny Oddział Noworodków, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Hospicjum im. A. Olszewskiej.

Doceniając wkład pracy, zaangażowanie, ale także osiągnięcia, które wpływają na wizerunek miasta, przyczyniając się do jego promocji w kraju i za granicą firma Mirbud w 2009 roku z rąk prezydenta miasta otrzymała prestiżowy tytuł Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice.

Powrót