AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie stycznia w działalności Grupy Kapitałowej

Nowy, 2018 rok MIRBUD S.A. rozpoczął dobrą wiadomością o zakończeniu procesu rejestracji naszej spółki na Ukrainie i dwoma dużymi kontraktami.

Podpisaliśmy umowę z MLP Group na budowę drugiego już obiektu dla tego międzynarodowego dewelopera nieruchomości komercyjnych. Tym razem w Czeladzi zbudujemy halę magazynową dla Macro Cash & Carry o powierzchni 7.761 m2 .

Również w styczniu podpisaliśmy umowę na kolejną już inwestycję dla Panattoni. W Radomsku w ramach Panattoni Park Radomsko powstanie do końca czerwca br. hala produkcyjna o powierzchni 22.000 m2.

Będzie znajdowała się tam fabryka firmy Ontex, belgijskiego producenta artykułów higieny osobistej. Obiekt o powierzchni ok 22 tys. m kw. będzie zlokalizowany w Radomsku, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Zakończenie budowy przewidziane jest w lipcu 2018 r. Łączna wartość podpisanych w styczniu umów wynosi 77 mln zł brutto, a wartość kontraktów do zrealizowania w bieżącym roku opiewa na kwotę 400 mln zł. Wszystkie budowy są prowadzone zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres. Na budowie S3 trwa planowy przestój prac, a w ramach realizacji inwestycji Fabryki Schnee trwa obecnie proces projektowania.

 

Z uwagi na przerwę świąteczno-noworoczną oraz warunki atmosferyczne w miesiącu styczniu PBDiM Kobylarnia kontynuowała prace na budowach w ograniczonym zakresie.
Z dużych kontraktów prowadzono prace na :
  • Budowie obwodnicy Inowrocławia – etap II „łącznik”. Trwały prace związane z robotami przygotowawczymi, robotami ziemnymi. Prowadzono również roboty związane ze stabilizacją gruntu. Dodatkowo trwały prace związane z wykonaniem i uzgodnieniem dokumentacji projektowej. Nadal nie rozstrzygnięta jest kwestia robót dodatkowych związanych z nieprzewidzianą kolizją z rurociągiem CIECH-u, która może znacząco wpłynąć na termin zakończenia całej inwestycji.
  • Budowie drogi ekspresowej S-3 , gdzie trwa wykonywanie warstw bitumicznych. Z uwagi na warunki atmosferyczne roboty prowadzone były na możliwych do wykonania zakresach.
  • Budowie drogi ekspresowej S-5. Prowadzone są prace budowlane na większości asortymentów. Wzorem poprzedniego miesiąca roboty prowadzone są w tych samych asortymentach. Ograniczenia w ilości wykonanych prac spowodowane są tylko warunkami atmosferycznymi.
  • Budowie tras Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Ze względu na pogodę prace prowadzone w znacznym ograniczeniu na robotach branżowych i drogowych. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność przekazania części terenu budowy innej firmie wykonującej prace na zlecenie Zamawiającego. Spowodowało to wstrzymanie prac na tej części budowy, zgodnie z decyzją Zamawiającego. Jedyne prace, które w tych warunkach prowadzone są na wszystkich możliwych frontach, to roboty związane z budową wiaduktu.
    Na zadaniu wystąpiło wiele robót nieprzewidzianych. Opóźnienia z winy Zamawiającego na chwilę obecną sięgają 3,5 miesiąca.
  • Obwodnica Bolkowa – nadal trwają prace projektowe, prowadzone są pierwsze roboty budowlane
  • Na mniejszych kontraktach pozostałych do realizacji prace przebiegały w miarę możliwości pogodowych

W styczniu Spółka brała udział w 10 przetargach z czego aż w 4 przetargach na kwotę około 85 mln. zł. brutto oferta Spółki była najkorzystniejsza. Z uwagi na ograniczony front robót w miesiącu styczniu większość potencjału sprzętowego zlokalizowana została w Bazach Spółki celem dokonania corocznych okresowych napraw technicznych.

Korzystając z przerwy zimowej w styczniu rozpoczęto coroczne przeglądy oraz związane z tym remonty wytwórni mas bitumicznych, będących w posiadaniu Spółki.

Prowadzone są uzgodnienia związane z zakupami nowego sprzętu oraz części przewidzianych do modernizacji oraz rozbudowy wytwórni mas bitumicznych.

Korzystając z okresu zimowego trwają prace organizacyjne, mające za zadanie wprowadzenie nowych procedur pozwalających na usprawnienie działań kontrolno-organizacyjnych firmy.

Początek bieżącego roku, podobnie jak rok 2017 był dla JHM DEVELOPMENT S.A. również bardzo dobry. Styczeń 2018 roku  Spółka zamknęła sprzedażą 34  mieszkań oraz przekazaniem 54 lokali mieszkalnych.

Podejmowane obecnie przez Zarząd działania mają na celu utrzymanie w bieżącym roku rekordowego ubiegłorocznego poziomu sprzedaży i jego systematycznego zwiększania w kolejnych latach.  Wyznaczony na ten rok cel sprzedaży ponad 300 mieszkań jest możliwy do zrealizowania z uwagi na rozpoczęte duże inwestycje, które cieszą się zainteresowaniem kupujących.

Do takich inwestycji należą apartamenty Reymonta w Skierniewicach. Budynek będzie liczył 212 lokali mieszkalnych i usługowych, a doskonała lokalizacja w samym centrum miasta i nowoczesna architektura sprawiają, że przedsprzedaż jest już na poziomie   blisko 30 %.  Spółka rozpocznie w bieżącym roku nowe inwestycje- II etap osiedla „Twoja Dolina” w Katowicach (117 mieszkań), III Etap „Osiedla Diamentowego” w Koninie (104 mieszkania), III etap „Osiedla Królewskiego” w Rumi (74 mieszkań i lokali usługowych) oraz inwestycji w Bydgoszczy (ponad 300 lokali), gdzie aktualnie trwa proces projektowania budynku.

Wszystkie budowy prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres.

Niektórzy Najemcy Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w styczniu powiększyli powierzchnię handlową swoich sklepów tak, aby zakupy odbywały się w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.  Sklep JOLIMPEX z asortymentem dziecięcym wynajął dodatkowe 50 m2, powiększając swój sklep do 180 m2, natomiast Najemcy posiadający salony mody męskiej VIPP oraz VESTITO podpisali nowe umowy najmu na dodatkowe lokale o powierzchni odpowiednio 140 m2 oraz 150 m2.

Obecnie poziom komercjalizacji  obiektu wynosi prawie 96 procent.

Na początku stycznia zgodnie z harmonogramem prac rozpoczęto kolejny etap remontu następnego sektora Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 – oznaczonego jako Hala A. Prace obejmują wymianę podłogi w głównych ciągach komunikacyjnych oraz remont sanitariatów. Powiększa się również grono najemców obiektu WODNY PRK HANDLOWY MARYWILSKA 44, którego komercjalizacja obecnie jest na poziomie 88,42%.

W ostatnim czasie sfinalizowana została umowa z właścicielami marek OUTLETMEDIA.PL oraz A-T OŚWIETLENIE.

OUTLETMEDIA.PL zajmie powierzchnię ponad 270 m2, a otwarcie sklepu zaplanowano w pierwszej dekadzie lutego 2018r.

A-T Oświetlenie należy do Przedsiębiorstwa Handlowego A-T S.A. i w nowo wybudowanym obiekcie zajmie ponad 225 m2 powierzchni handlowej. Sklep będzie dostępny dla klientów od 1 marca 2017r. Obecnie Centrum Handlowego MARYWILSKA 44, dziennie odwiedza średnio 9 tys., a w weekendy nawet do 45 tys. osób.

Nowy rok to zmiany w zarządzie EXPO MAZURY – Beata Maly-Kaczanowska objęła stanowisko Prezesa Zarządu Spółki, natomiast Katarzyna Jursza została Członkiem Zarządu.

Styczeń to w branży targowej okres przygotowań do zbliżającego się sezonu, dlatego Spółka w tym czasie nie organizuje żadnej własnej imprezy. Główne działania to przygotowania do Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, realizowanej w porozumieniu z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą oraz Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Centrum Targowe podpisało także umowę z Consus Sp. z o.o.

reprezentującym Shunde Furniture Association (które zrzesza ok. 50 marek meblowych z Chin) Umowa dotyczy stałej ekspozycji chińskich mebli i akcesoriów z dziedziny meblarstwa. Show room będzie dostępny dla zwiedzających od początku marca.

Centrum Kongresowe EXPO MAZURY zrealizowało 18 stycznia konferencję Agroforum 2018 na zlecenie klienta zewnętrznego – firma Procam Sp. z o.o. W konferencji wzięło udział 400 uczestników, a towarzyszył jej pokaz wybranych modeli sprzętu rolniczego.

Dział Techniczny w ramach realizowania zabudów targowych dla podmiotów zewnętrznych zrealizował w dniach 16-20 stycznia stoisko targowe dla firmy WEBA Sp. z o.o. Realizacja miała miejsce na targach SWISSBAU w Bazylei. Podpisano także umowę z firmą Schöller na budowę stosik na targach Expo Sweet w Warszawie, Sweet Targi Kielce oraz Mazury HoReCa w Ostródzie.

Powrót