AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie roku.

Początek roku to doskonały moment do podsumowania wszystkich naszych dokonań. Cały rok dla Grupy można uznać za dobry i bardzo intensywny we wszystkich obszarach. Oprócz kontynuowania
z sukcesem dotychczasowej działalności Grupa MIRBUD podjęła decyzję o rozszerzeniu działalności na rynki wschodnie. W pierwszej kolejności budowana jest struktura działalności na Ukrainie.

W MIRBUD S.A. w całym 2017 roku zakończono łącznie 13 budów, z czego realizację 5 umów rozpoczęto w 2017 roku, a ponadto podpisano łącznie 15 nowych umów. Spółka przez większość czasu utrzymywała poziom realizacji inwestycji na stałym poziomie, ok. 20 realizowanych budów.

W końcowym okresie 2017 roku Spółka uzyskała pozytywne efekty dotyczące działalności finansowej. Obniżeniu uległ stan zadłużenia, a ponadto 29 grudnia 2017r. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XIV Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wydał

postanowienie o oddaleniu złożonego przez Fabrykę Biznesu sp. z o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości MIRBUD S.A.
Poniżej prezentujemy podsumowanie naszych realizacji w całym 2017 roku. Wszystkie inwestycje zostały oddane zgodnie z harmonogramem, a niektóre z nich nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem

1. Hale magazynowe i przemysłowe

W 2017 roku podpisano umowy na budowę i zakończono realizację 3 hal magazynowych w Mirkowie k. Wrocławia, w Strykowie i w Sosnowcu, a także oddano do użytkowania obiekty przemysłowe, których budowa rozpoczęła się jeszcze w 2016 r., tj.: hala w Błoniach budowana dla producenta sosów Develey, oraz hale przemysłowe w Polkowicach i w Wieleninie.
W grudniu 2017r. podpisano umowy na realizację budowy fabryki dla wiodącego producenta komponentów do zmywarek dla Schnee Polska sp. z o.o. oraz halę przemysłową
w gminie Nowosolna, a także rozpoczęto realizację prac budowlanych nowej fabryki Spinko Moto.

2.  Galerie handlowe

Podpisano umowy na budowę i zakończono realizację dwóch Galerii Handlowych NPark we Wrocławiu i Vendo Park w Skierniewicach, a także oddano do użytkowania 2 obiekty, których umowy zostały zawarte jeszcze w 2016 roku: Wodny Park Handlowy Marywilska 44 i Galeria INBAB w Lubaniu.

3. Obiekty użyteczności publicznej

W ubiegłym roku zakończono budowę dwóch wyjątkowych obiektów. W sierpniu oddano do użytkowania nowoczesne Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu z boiskiem na dachu oraz zakończyliśmy budowę najnowocześniejszego obiektu w całej Polsce i największego z ostatnio prowadzonych projektów - nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach.
Rozpoczęliśmy i kontynuowaliśmy realizację nowych obiektów, w tym dwóch Komend Powiatowych w Wałczu i Białogardzie, nowoczesnego Centrum Badań i Rozwoju we Wrześni, a także rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji inwestycji przedszkola w Świnoujściu Podpisaliśmy także umowę na budowę przedszkola w Skierniewicach.

4. Budownictwo inżynieryjno-drogowe

Działalność w tym obszarze realizowana jest głównie przez spółkę zależną KOBYLARNIA S.A.
 • Projekt i budowa Obwodnicy Inowrocławia etap I – realizowane na zlecenie MIRBUD S.A., prace zostały zakończone przed terminem z wyprzedzeniem ok 1,5 miesiąca. Do ruchu drogę oddano 17 lipca 2017 r.
 • Projekt i budowa drogi ekspresowej S-5 odcinek od granicy województwa wielkopolskiego do węzła Jaroszewo – realizowane na zlecenie GDDKiA – praco rozpoczęto z opóźnieniem ze względu na

przesunięcie wydania decyzji ZRID, wszystkie kamienie milowe na kontrakcie dotychczas zostały przez Wykonawcę dochowane, planowany termin zakończenia Inwestycji zgodnie z umową przypada na połowę 2019 roku.

 • Budowa drogi ekspresowej S-3 Nowa Sól – Legnica, zadanie II – na zlecenie MIRBUD S.A. Spółka wykonuje warstwy konstrukcyjne nawierzchni bitumicznej. Prace prowadzone są zgodnie z założeniami i sukcesywnie do przekazywanych frontów robót. Planowane zakończenie inwestycji to pierwsza połowa 2018 roku.
 • Projekt i budowa Obwodnicy Inowrocławia, etap II (łącznik) – realizowane na zlecenie GDDKiA. Kontrakt rozstrzygnięty pod koniec roku 2016. Z powodu problemów formalnych po stronie Zamawiającego umowa została podpisana w połowie 2017 roku. Obecnie prowadzone są intensywne prace projektowe a w IV kwartale rozpoczęto roboty budowlane. Na projekcie pojawiła się nieprzewidziana dokumentacją kolizja z rurociągiem CIECH-u, co skutkować może znaczącym opóźnieniem w realizacji zadania z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki tej kolizji, jednak bez intensywnego włączenia się Zamawiającego w rozwiązanie konfliktu (jako jedynego uprawnionego) nie uda się osiągnąć porozumienia.
 • W 2017 roku KOBYLARNIA S.A. przeprowadziła dwa kluczowe remonty autostrad A2 i A4. Zadania te wymagały bardzo sprawnego podejścia organizacyjnologistycznego w celu zminimalizowania utrudnień dla użytkowników ruchu. Dodatkowym wyzwaniem był stosunkowy krótki okres realizacji obu zadań. Kontrakty zakończono zgodnie z podpisanymi z Zamawiającym umowami.
 • Dodatkowo w 2017 roku KOBYLARNIA S.A. realizowała kilkadziesiąt mniejszych zadań, co wiązało się z koniecznością sukcesywnego zwiększania potencjału kadrowo-sprzętowego. Pomimo znacznej ilości zadań Spółka wywiązała się ze wszystkich zawartych umów.

Wraz z rozwojem firmy zwiększono potencjał sprzętowo transportowy. Zakupiono między innymi  6 szt. samochodów dostawczych, 5 szt. samochodów samowyładowczych (czteroosiowych), 1 szt. ciągnik z zamiatarką i beczką, 1 szt. podajnika do mas bitumicznych (obecnie do dyspozycji posiada 2 szt.), elektroniczny system niwelacji do układarek mający na celu poprawę jakości wykonywanych prac, 2 szt. koparki kołowej, 1 szt. koparko-ładowarki, 1 szt. zalewarki do szczelin, samochody osobowe  a także znaczną ilość sprzętu drobnego.

W 2017 roku KOBYLARNIA S.A. rozwinęła nowopowstały, tzw. Region Południe. W Miękini powstała nowa, kompleksowo wyposażona halo remontowo-sprzętowa.

W 2017  roku Spółka złożyła oferty  na łączną kwotę ok 10 320 000 000 zł.
z czego w 45 przetargach oferta Spółki została wybrana, jako najkorzystniejsza. W jednym z przetargów o wartości ok 586 mln zł. gdzie Spółka zajęła I miejsce oczekujemy na rozstrzygnięcie.

5. Budownictwo mieszkaniowe

Rok 2017 był dla JHM DEVELOPMENT wyjątkowo udany. Wysoka sprzedaż lokali w IV kwartale pozwoliła na koniec roku osiągnąć rekordowy w historii Spółki poziom sprzedaży. Zakładana przez Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. na rok 2017 sprzedaż 300 mieszkań została nie tylko osiągnięta, ale i znacznie przekroczona. W grudniu 2017 r. podpisano 33 akty notarialne przeniesienia własności, ·z czego aż 26 w Rumi, uzyskując tym samym na koniec 2017r. wynik 369 sprzedanych lokali mieszkalnych. W tym 115 mieszkań sprzedano w Katowicach (Osiedle Twoja Dolina) oraz 113 mieszkania w Rumi (Osiedle Królewskie).

Liczba sprzedanych mieszkań w 2017 roku jest ponad dwukrotnie większa od wyniku uzyskanego na koniec 2016 r. Duże znaczenie w tym sukcesie odegrała inwestycja zrealizowana na rynku katowickim – I etap Osiedla Twoja Dolina. Skuteczność i jakość działań JHM DEVELOPMENT S.A., a także zdobyte tam doświadczenie pozwalają z dużym optymizmem planować wejście na rynki kolejnych aglomeracji miejskich.

Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. zapowiada, że prowadzone obecnie przez Spółkę projekty deweloperskie oraz planowane nowe inwestycje pozwolą w kolejnych latach utrzymać sprzedaż mieszkań na zbliżonym poziomie.

W chwili obecnej JHM DEVELOPMENT S.A. realizuje w Skierniewicach duży projekt deweloperski na 212 mieszkań oraz buduje 155 lokali mieszkalnych w ramach 4 mniejszych projektów: w Skierniewicach, w Łowiczu, w Żyrardowie i w Brzezinach. Jednocześnie Spółka rozpoczęła pod koniec ubiegłego roku budowę apartamentów w Zakopanem (240 lokali mieszkalnych), a także przygotowuje projekt dużego przedsięwzięcia deweloperskiego w Bydgoszczy (300 lokali mieszkalnych). Ponadto prowadzone są intensywne prace mające na celu pozyskanie nowych, atrakcyjnych lokalizacji dla inwestycji mieszkaniowych Spółki, które będą realizowane w kolejnych latach.

CENTRUM HANDLOWE MARYWILSKA 44

 • MARYWILSKA 44 Sp. z o.o. otrzymała tytuł Gazeli Biznesu 2017. Wyróżnienie to jest przyznawane przez redakcję „Pulsu Biznesu” od 2000 roku. Ranking Gazeli Biznesu to zestawienie, które od 18 lat promuje najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, które wyróżniły się znacznie na tle swoich konkurentów. W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata.
 • W bieżącej edycji wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest autorem rankingu, weryfikowała wyniki finansowe osiągnięte w okresie 2014 – 2016. Jednym z kluczowych kryteriów był wzrost przychodów ze sprzedaży z roku na rok.
 • W grudniu 2017 liczba odwiedzających Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 wyniosła 358.796 osób. Do grona najemców CH MARYWILSKA 44 dołączyli nowi najemcy, którzy łącznie zagospodarowali ponad 310 mkw.
 • W grudniu dla klientów Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 przygotowano szereg niespodzianek, które uatrakcyjniły świąteczną ofertę. Każdy weekend umilał świąteczny repertuar zespołu Acoustic Trio. Klienci mogli również korzystać ze specjalnych stoisk, na których nieodpłatne pakowano prezenty. Atrakcją dla dzieci były również spotkania ze Św. Mikołajem, który rozdawał prezenty.

Otwarcia nowych sklepów w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44  

W Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 swoje sklepy otworzyli pierwsi najemcy z sektora wyposażenia wnętrz oraz segmentu dom i ogród.  

 • Na przełomie listopada i grudnia swoją działalność zainaugurowali:
                

o Sklep JYSK, który zajął powierzchnię 1142 mkw. Należy on do JYSK GROUP - jednej z najszybciej rozwijających się sieci handlowych na świecie sprzedających artykuły wyposażenia sypialni i mieszkania oraz artykułów dekoracyjnych i mebli projektowanych w stylu skandynawskim.

o Sklep DYWANELLA, który zajął powierzchnię 510 mkw. DYWANELLA to wyjątkowy sklep z szeroką ofertą pięknych, tureckich dywanów Berfin w różnych kolorach i wzorach, które komponują się z wnętrzem każdego mieszkania czy domu wprowadzając do niego przytulny klimat. Wyróżniają się dodatkowo wysoką jakością i atrakcyjnymi cenami.

o Największa w Warszawie sala trampolin JUMP ARENA o łącznej powierzchni ponad 2,5 tysiąca mkw. to sieć parków trampolin i centr rozrywki dla całej rodziny.

 • Kolejnym sklepem, który otworzył się w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 jest sklep meblowy ABRA MEBLE, którego asortyment zajmuje 1 100 mkw. powierzchni obiektu. Oficjalne otwarcie sklepu nastąpiło 2 grudnia. ABRA MEBLE wchodzi w skład jednej z największych sieci meblowych w Polsce, która działa w strukturach międzynarodowej grupy handlowej Steinhoff International Holdings Limited - jednej z największych na świecie firm z sektora wyposażenia wnętrz oraz artykułów gospodarstwa domowego.
 • 16 grudnia w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 rozpoczął działalność pierwszy w Warszawie salon STOKKI HOME na powierzchni 535 mkw. Sklep oferuje unikatowe produkty z sektora wyposażenia wnętrz w cenach nawet do 70 procent niższych od tradycyjnych.
 • W miesiącach lutym i marcu 2018 roku w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 otworzą się kolejne marki z segmentu wyposażenia wnętrz oraz sektora dom i ogród. Wśród nich znajdują się m.in. PSB MRÓWKA, AT OŚWIETLENIE, JETA ŁAZIENKI, GOODLABEL, OUTLET RTV i AGD.

Od marca przyszłego roku dla klientów Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dostępny będzie również sektor gastronomii. Obecnie trwa proces jego komercjalizacji.
Wodny park Handlowy MARYWILSKA 44 dysponuje całkowitą powierzchnią 12 tys. mkw., z czego prawie 11 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Poziom komercjalizacji obiektu na dzień 31 grudnia 2017r. wynosi 88,42%.
Wodny park Handlowy MARYWILSKA 44 powstał  w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Warszawy - Białołęce, w sąsiedztwie tętniącego życiem Centrum Handlowego MARYWILSKA 44, w którym od 7 lat swoją działalność z sukcesem prowadzi ponad 1300 podmiotów gospodarczych.

Centrum Handlowe dziennie odwiedza  około 9 tys., a w weekendy nawet do 45 tys. osób. W skali miesiąca Centrum odwiedza około 384 tys., klientów, co  w skali roku daje prawie  5 mln klientów. Do dyspozycji klientów jest ponad 4.500 miejsc parkingowych.

CENTRUM TARGOWO-KONFERENCYJNE EXPO MAZURY

Ostródzkie centrum targowo-konferencyjne zakończyło tegoroczny sezon targowy jarmarkiem bożonarodzeniowym połączonym z imprezą dla dzieci. V edycja Bajkowego Mikołaja odbyła się w dniach 2-3 grudnia 2017 rok. Jak co roku wstęp na imprezę oraz wszystkie atrakcje dla dzieci były darmowe. W halach Expo Mazury można było skorzystać z największego w Europie dmuchanego placu zabaw, karuzeli, trampolin, gokartów i wielu innych zajęć i rozrywek.

Na scenie można było zobaczyć występy zespołów tanecznych imprezę wsparło także Radio Olsztyn, na którego stoisku można było własnoręcznie ozdobić choinkową bombkę – cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został dla Caritas Polska. W czasie eventu można było także kupić regionalne produkty i ozdoby świąteczne – swoją ofertę prezentował niemal 60 wystawców. Patronami wydarzenia było Miasto Ostróda, Powiat Ostródzki i Gmina Ostróda, a Patronatem Honorowym objął je Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Imprezę odwiedziło 15 000 osób.

Dział Techniczny w ramach realizacji zabudów zewnętrznych podpisał umowę z firmą WEBA Sp. z o.o. Umowa dotyczy najmu powierzchni oraz budowy stoiska wystawienniczego na targach SWISSBAU w Bazylei (16-20 stycznia 2018)

Powrót