AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie października w Grupie MIRBUD

Październik dla całej Grupy MIRBUD był bardzo dobry. Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy znaleźliśmy się w gronie największych firm budowlanych wg rankingu przygotowywanego przez Deloitte „Polskie spółki budowlane 2017 | najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży”. Nie tylko po raz pierwszy zakwalifikowaliśmy się do rankingu pod względem przychodów, ale również zajęliśmy 8 miejsce pod względem wyniku netto.

W październiku MIRBUD podpisały dwie nowe umowy o łącznej wartości blisko 56 mln zł brutto. Wśród nich była m.in. budowa drugiej już Komendy Powiatowej realizowana na zlecenie Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Ponadto otrzymaliśmy informację o wybraniu nas na Generalnego Wykonawcę przedszkola w przy ulicy Bydgoskiej w Świnoujściu za kwotę blisko 20 mln zł brutto. Na działce o powierzchni 7898 m2 zbudujemy 8-oddziałowe przedszkole przeznaczone do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Planowane przedszkole ma pomieścić 200 dzieci, także poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Budynek przedszkola zaplanowany został wstępnie jako jednokondygnacyjny, z możliwością jednak budowy drugiej kondygnacji, z częścią administracyjno-socjalną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku zlokalizowane zostaną boisko do gier zabawowych, usypana górka saneczkowa; mała architektura (pergole, ławki, kosze na śmieci, inne) letni ogród, wydzielone strefy dla różnych grup wiekowych, ogród zimowy (patio lub oranżeria), pomieszczenie na wózki i zabawki zewnętrzne, parking. Prace na wszystkich budowach przebiegają zgodnie z harmonogramem. W październiku oddaliśmy do użytkowania inwestorowi MLP Group halę we Wrocławiu, a także zakończyliśmy prace budowlane na Hali Widowiskowo-Sportowej w Gliwicach i przygotowujemy się do przekazania jej inwestorowi w listopadzie. Przypomnijmy, że była to jedna z większych inwestycji realizowana w ostatnim czasie przez MIRBUD S.A. Wartość tego kontraktu wyniosła ponad 330 mln zł. A jej rozliczenie wpłynie na wynik 2017 roku. W dalszym ciągu trwają prace nad szczegółami porozumienia z Polaris Hospitality Enterprises Sp. z o.o.

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. w październiku 2017 roku przekazała i sprzedała 30 lokali mieszkalnych i usługowych. Przedsprzedaż w październiku (umowy przedwstępne i deweloperskie) wyniosła 79 lokale.  Narastająco od początku roku przekazano i sprzedano 255 lokali mieszkalnych i usługowych.

W październiku inwestycja Spółki JHM DEVELOPMENT - „Twoja Dolina” w Katowicach została wyróżniona w „Rankingu najlepszych inwestycji deweloperskich 2017” organizowanym przez portal Rynek Pierwotny. W rankingu brano pod uwagę kryteria takie jak: lokalizacja, architektura i stosunek standardu do ceny. Wyróżnienie jest ogromną gratyfikacją dla Spółki, ponieważ jest to pierwsza inwestycja firmy na rynku katowickim.
7 go października JHM DEVELOPMENT zorganizowało Dzień Otwarty osiedla domów jednorodzinnych „Nad Zalewem” w Rawie Mazowieckiej. Na odwiedzających biuro sprzedaży, czekały wyjątkowe rabaty na domy.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

JHM DEVELOPMENT S.A. jest w trakcie realizacji projektów w Brzezinach k. Łodzi, Łowiczu, Skierniewicach, Żyrardowie i Zakopanem. Prace na wszystkich inwestycjach przebiegały zgodnie z harmonogramem.

Stan zaawansowania robót budowlanych w realizowanych inwestycjach
JHM DEVELOPMENT S.A. na 31.10.2017r.


W miesiącu październiku PBDiM Kobylarnia kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach.

Z dużych kontraktów prowadzono pracę na :

•  Budowie obwodnicy Inowrocławia – etap II „łącznik”. Obecnie trwają uzgodnienia z biurem projektowym odnośnie optymalizacji rozwiązań, przedstawiono wstępną decyzję dotyczącą niwelety i obiektów inżynierskich, dokonano uzgodnienia z PKP – umowa i regulaminy. Prowadzony jest proces pozyskiwania podwykonawców jak również zagwarantowanie materiałów i usług niezbędnych do realizacji zadania.

• Budowie drogi ekspresowej S-3 realizowanej na zlecenie firmy Mirbud trwa wykonywanie warstw bitumicznych, roboty wykonywane są sukcesywnie w stosunku do przekazywanych frontów robót,

• Budowie drogi ekspresowej S-5 prowadzone są prace budowlane na większości asortymentów. Trwają roboty ziemne (nasypy – wykopy), wymiany gruntu, wzmocnienia podłoża. Rozpoczęto układanie warstw bitumicznych na drogach objazdowych w śladzie docelowych dróg dojazdowych. Rozpoczęto układanie warstwy podbudowy z KŁSM na ciągu głównym. Prowadzone były roboty na 8 obiektach inżynierskich. W październiku wykonywano również przepusty, roboty melioracyjne, roboty związane z kanalizację deszczową, elektroenergetyką oraz teletechniką. Sukcesywnie trwa akceptacja przez Zamawiającego kolejnych firm podwykonawczych, które rozpoczynają kolejne asortymenty robót Zamawiającego kolejnych firm podwykonawczych, które rozpoczynają kolejne asortymenty robót.

Dodatkowo trwają prace na „małych” kontraktach. Główne zadania to:

  • kontynuacja prac na trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy, trwa uzgadnianie procedury postępowania i rozliczenia licznych robót dodatkowych, które wystąpiły wskutek pojawienia się nieprzewidzianych dokumentacją niezgodności projektowych, które mają wpływ na czas realizacji zadania. Wykonywane są nakładki bitumiczne dla Powiatu Bydgoskiego.
  • W październiku zakończono prace zasadnicze związane z remontem autostrady A4, co pozwoliło na puszczenie ruchu dwoma jezdniami w obu kierunkach. Aktualnie prowadzona jest procedura odbiorowa wraz z robotami wykończeniowymi i porządkowymi.

Oddział Południe realizował we wrześniu 20 projektów; Główne zadania to: obwodnica Bolkowa, obwodnica Góry. Prowadzono czynności odbiorowe na wcześniej zakończonych zadaniach. Uzyskano decyzje na użytkowanie hali warsztatowej.

W październiku Spółka brała udział w 13 przetargach, w których łączna wartość ofert wyniosła ok 1 350 000 000,00 zł brutto. A w dwóch przetargach  na kwotę ok 66,5 mln zł brutto miała najkorzystniejszą ofertę wynosi 2 szt..

W październiku produkcja MMA prowadzona była na wszystkich wytwórniach Spółki. Łącznie wyprodukowano ok 60 tyś ton na własnych wytwórniach. Dodatkowo w celu realizacji zadań Spółki konieczne było pozyskanie MMA od firm zewnętrznych w ilości 6,6 tyś ton, co globalnie daje produkcje miesięczną na poziomie 66,6 tyś ton.

W miesiącu październiku cały potencjał sprzętowo-kadrowy realizował zadania spółki. Z uwagi na ilość zleceń spółka wspomagała się wynajmem sprzętu w celu dotrzymania napiętych harmonogramów realizacyjnych.

CENTRUM HANDLOWE MARYWILSKA 44

W miesiącu październiku 2017r. Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 odwiedziło 448.396  osób. W stosunku do miesiąca września nastąpił wzrost o 27,82% klientów.  

Kliku najemców prowadzących działalność w CH MARYWILSKA 44 podjęło decyzję o powiększeniu  powierzchni swoich lokali handlowych.  Zdecydowali się na to m.in. najemcy z branży odzieżowej, obuwia, gospodarstwa domowego oraz z ekskluzywną galanterią skórzaną i bagażu.  Poziom komercjalizacji  obiektu wynosi prawie 95%.

W październiku kontynuowano modernizację CH MARYWILSKA 44. Rozpoczęto generalny remont sanitariatów w sektorze oznaczonym jako hala A. Zakończenie prac zaplanowane jest pod koniec roku. Kolejna grupa najemców zakończyła również prace modernizacyjne w swoich lokalach handlowych polegające m.in. na wymianie oświetlenia na LED, co pozwala na lepszą ekspozycję towarów, wymianę posadzek i malowanie.

WODNY PARK HANDLOWY MARYWILSKA 44 już na finiszu

Budowa Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie CH MARYWILSKA 44 wkroczyła w finalną fazę. Generalny wykonawca MIRBUD S.A. rozpoczął procedury administracyjne zmierzające do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.   Natomiast pierwsi najemcy adoptują  swoje lokale do rozpoczęcia swojej działalności.
Obiekt jest już w większości skomercjalizowany. W gronie najemców są tak rozpoznawalne marki jak m.in: JYSK, DYWANELLA, ABRA Meble, STOKKI HOME, JETA ŁAZIENKI. Pozostało jeszcze 2700 mkw. wolnej powierzchni, w tym w części gastronomicznej, gdzie nie zabraknie restauracji, kawiarni oraz chill-out barów.  
Pierwsi najemcy Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44 otworzą swoje sklepy w listopadzie, a kolejni sukcesywnie w grudniu, styczniu i w lutym. Klienci będą mogli zrobić pierwsze zakupy w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 już na przełomie listopada i grudnia.   Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Październik w ostródzkim centrum targowo-konferencyjnym Expo Mazury to przede wszystkim IV edycja targów Hubertus Arena oraz VIII edycja targów Zielona Arena. Oba wydarzenia miały miejsce 13-15 października i zgromadziły ponad 12 000 odwiedzających. Przez trzy dni targowe niemal 200 wystawców z branży myśliwskiej, wędkarskiej, jeździeckiej i ogrodniczej prezentowało swoją ofertę. Wśród Patronów Honorowych znalazło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. W czasie targów odbył się konkurs kulinarny prowadzony przez Wojciecha Charewicza – motywem przewodnim konkursu były potrawy z dziczyzny.

Na obu imprezach nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających, takich jak koncert Orkiestry Myśliwskiej Forest Brass, pokaz sokolnictwa czy warsztaty strzeleckie na strzelnicy laserowej. Targom ponownie towarzyszyła specjalna ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, przygotowana dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Na 1200 m2 dzieci i młodzież mogły bliżej poznać las i zamieszkujące go zwierzęta. Ścieżkę odwiedziło ok. 3000 dzieci ze szkół i przedszkoli. W dniach 2-3 października Expo Mazury gościło IV Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe zorganizowane przez Polski Kongres Drogowy. 25 firm prezentowało swoje usługi i produkty a 220 osób wzięło udział w kongresie. W Expo Mazury 21 października odbyło się także wewnętrzne szkolenie BHP firmy Graczyk, wzięło w nim udział 200 uczestników; a w ramach szkolenia odbywały się specjalne pokazy na parkingu. Dział Techniczny w ramach realizacji zabudów zewnętrznych wykonał opracowanie graficzne oraz wyprodukował panel promocyjny Marki Polskiej Gospodarki dla Laboratorium Kosmetycznego AVA.

Powrót