AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie lipca w działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej MIRBUD

Lipiec przyniósł Spółce kontrakty o wartości ponad 80 mln zł netto. MIRBUD S.A. podpisał umowę na realizację budynku mieszkalnego w Skierniewicach, a także otrzymał list intencyjny na realizację hali magazynowo-logistycznej w Natolinie gm. Nowosolna. Na koniec lipca zakończyliśmy również  budowę I Etapu hali magazynowej w Pruszkowie, a także rozpoczęto procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu. Również w lipcu, na dwa tygodnie przed planowanym terminem zakończenia prac, został oddany do użytkowania i uroczyście otwarty I etap obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15. Rozpoczęliśmy również prace przygotowawcze na dwóch nowych budowach  w Zakopanem (inwestycja o wartości 50 mln zł brutto) oraz w Wałczu (budowa nowej Komendy Powiatowej Policji o wartości 15 mln zł brutto).
Kontynuowane są negocjacje porozumienia z Polaris Hospitality Enterprises Sp. z o.o.

W lipcu 2017 roku  Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. przekazała i sprzedała  23 lokale mieszkalne i usługowe. Przedsprzedaż (umowy przedwstępne i deweloperskie) wyniosła 39 lokali.
Deweloper w  dn. 17.07.2017r. podpisał umowę z Generalnym Wykonawcą (MIRBUD S.A.) na realizację budynku mieszkalno-usługowego o nazwie Apartamenty Reymonta w Skierniewicach.
JHM DEVELOPMENT S.A. jest w trakcie realizacji inwestycji w 5 miastach: Brzeziny k. Łodzi, Łowicz, Rumia, Skierniewice i Żyrardów. Prace na wszystkich inwestycjach przebiegały zgodnie z harmonogramem.

Stan realizacji budynków objętych sprzedażą

JHMDEVELOPMENT S.A. na 31.07.2017 r.

• W miesiącu lipcu PBDiM Kobylarnia S.A. kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach. Z dużych kontraktów prowadzono pracę na:
• Budowie obwodnicy Inowrocławia, wykonanej na zlecenie konsorcjum Mirbud-Erbedim. 17 lipca odbyło się uroczyste puszczenie ruchu nową Obwodnicą. Prowadzone były prace na drogach serwisowych oraz na remontach w mieście. Pod koniec miesiąca rozpoczęła się procedura odbiorowa całej Inwestycji.
• Budowie drogi ekspresowej S-3 realizowanej na zlecenie firmy Mirbud, gdzie trwa wykonywanie warstw bitumicznych.
• Budowie drogi ekspresowej S-5. Trwają roboty przygotowawcze, roboty ziemne, przełożenie kolizji. W lipcu również wykonano zaroby próbne na węźle betoniarskim oraz na wytwórni mas bitumicznych. Sukcesywnie trwa akceptacja przez Zamawiającego kolejnych firm podwykonawczych, które rozpoczynają swoje prace. Trwają końcowe uzgodnienia dokumentacji wykonawczej, akceptacja materiałów niezbędnych do realizacji Inwestycji oraz uzgadniana jest tymczasowa organizacja ruchu.
• Dodatkowo trwają prace na „małych” kontraktach. Główne zadania to: rozpoczęcie prac na trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy, remont autostrady A-2 na zlecenie GDDKiA o/Poznań, który jest praktycznie na ukończeniu i obecnie prowadzone są prace porządkowe.

Oddział Południe realizował w czerwcu 12 zadań. Na budowie obwodnicy Bolkowa i obwodnicy Góry prowadzone są prace projektowe. Trwa budowa hali warsztatowej, której zakończenie planowane jest na koniec miesiąca sierpnia.

W lipcu produkcja MMA prowadzona była na wszystkich wytwórniach Spółki. Łącznie wyprodukowano ok 58 tyś ton. W miesiącu lipcu cały potencjał sprzętowo-kadrowy realizował zadania spółki. Z uwagi na ilość zleceń spółka wspomagała się wynajmem sprzętu w celu dotrzymania napiętych harmonogramów realizacyjnych.

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie na przełomie czerwca i lipca (30.06 – 02.07) odbył się festiwal muzyki filmowej pod nazwą Arena Festiwal Film&Music realizowany przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Seria niezwykłych koncertów w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie przyciągnęła ponad 2500 słuchaczy. W połowie miesiąca (14-15.07) ostródzkie centrum zorganizowało duży event motoryzacyjny Motohusaria Expo Mazury, łączący w sobie wystawę pojazdów tuningowanych i klasycznych z pokazami dynamicznymi. Wśród wielu atrakcji największym powodzeniem cieszyły się przejazdy drifterów, kaskaderskie popisy stunterów i cała strefa car audio. Wydarzenie odwiedziły ponad 4000 odwiedzających. Ponadto Dział Zabudów Zewnętrznych spółki podpisał umowę na realizację stoiska 43 spółek Agencji Nieruchomości Rolnych podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie w dniach 2-3 września.
Powrót