AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie działalności operacyjnej w styczniu i w lutym 2017 r. w GK MIRBUD

Rok 2017  MIRBUD S.A. rozpoczął przekazaniem Inwestorom do użytkowania, zakończonych z sukcesem, trzech ważnych nowobudowanych obiektów:

  • dla największego w Europie producenta musztard i delikatesowych sosów zimnych, firmy DEVELEY, w styczniu - zgodnie z założonym harmonogramem zakończyliśmy budowę, w Błoniach k. Warszawy, nowoczesnego magazynu, wyposażonego w specjalistyczne komory do schładzania i przechowywania produktów spożywczych;
  • dla japońskiej firmy SANDEN (wiodącego, światowego producenta kompresorów samochodowych, m.in dla Volkswagena, Audi, Jaguara & Land Rovera), przy współpracy z firmą Panattoni Europe, w styczniu zakończyliśmy w Polkowicach (niedaleko Legnicy), budowę głównego magazynu produktów gotowych. Transport towarów z istniejącej hali produkcyjnej, ponad terenem zewnętrznym fabryki, do nowego magazynu, odbywa się zbudowanym przez nas, całkowicie zautomatyzowanym kanałem transportowym, wyposażonym w zaawansowane systemy sterowania i pozycjonowania palet. W lutym odbyło się uroczyste otwarcie magazynu;
  • dla funduszu inwestycyjnego INBAG, w lutym zakończyliśmy budowę w Lubaniu, pierwszej w tym mieście, galerii handlowej, która będzie pełniła zarówno funkcję handlową, usługową jak i dworcową. W miejscu, w którym zrealizowana została inwestycja od dziesiątków lat funkcjonował bowiem dworzec autobusowy. Teraz Klienci, zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni z okolicznym miejscowości będą mogli w jednym miejscu skorzystać zarówno z ciekawej oferty zakupowej jak i z nowoczesnej, ogrzewanej poczekalni i zadaszonych wiat dworcowych. Oficjalne otwarcie galerii miało miejsce również w lutym.

Na chwilę obecną terminy kończące realizację prowadzonych przez MIRBUD S.A. inwestycji nie są zagrożone.


Ponadto MIRBUD S.A. na początku 2017 r. podpisał dwie umowy na  generalne wykonawstwo:

  • w styczniu ze spółką Napollo na budowę Centrum Handlowo-Usługowego NPark we Wrocławiu przy ul. Gagarina o powierzchni 2.700 m.kw. Termin zakończenia inwestycji to listopad 2017 r.
  • w lutym umowę z MLP Pruszków centrum logistyczno – magazynowego obejmującego obiekty produkcyjne, magazynowe i biurowe przeznaczone na wynajem, wraz z wewnętrznym układem komunikacyjnym, częściami wspólnymi i wspólną infrastrukturą techniczną w Mirkowie o powierzchni 8.608,86 m.kw. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2017 r.

W styczniu i w lutym w ramach I etapu Obwodnicy Inowrocławia PBDiM Kobylarnia na zlecenie konsorcjum Mirbud – Erbedim prowadziła prace utrzymaniowe, a także wykonywała prace drogowe, mostowe, roboty branżowe i wykonywano bariery energochłonne, a także nasypy, wykopy, roboty brukarskie, objazd tymczasowy, roboty wykończeniowe na mostach oraz branżach.


W styczniu i w lutym w ramach prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S-5 odcinek 7, zorganizowano wycinkę drzew przez Lasy Państwowe a także prowadzono działania mające na celu uzyskanie decyzji ZRID.
W lutym na pozostałych kontraktach wznowiono prace budowlane w miarę możliwości pogodowych.


Ponadto prace w PBDiM Kobylarnia S.A. skupiały się głównie na przygotowaniu do nowego sezonu, m.in. zostały przeprowadzone coroczne przeglądy jednostek transportowych, sprzętowych oraz produkcyjnych, wraz z wykonaniem niezbędnych remontów.


Spółka JHM DEVELOPMENT S.A.  w okresie od 01.01.2017 r. do 28.02.2017 r. sprzedała aktami notarialnymi 41 lokali (w styczniu 20 lokali, w lutym 21), w tym 33 mieszkania i domy jednorodzinne oraz 8 garaży i miejsc postojowych. Liczba umów przedwstępnych/deweloperskich ze 197 zawartych w styczniu wzrosła do 222 na koniec lutego.


Dodatkowo zakończono sprzedaż ostatnich mieszkań z inwestycji „Osiedle Hubalczyk” w Bełchatowie.


Obecnie JHM DEVELOPMENT S.A. realizuje inwestycje w 6 lokalizacjach (Brzeziny k. Łodzi, Katowice, Łowicz, Rumia, Skierniewice i Żyrardów). W Katowicach budowa I Etapu dobiega końca - prowadzone są ostatnie drobne roboty malarskie i wykończenia terenów zielonych. W Rumii, zakończono wykonywanie podtynkowych instalacji elektrycznych oraz rozpoczęto montaż oświetlenia. W  Brzezinach natomiast, zakończono prace  związane z wykonaniem konstrukcji podziemnej części budynku (piwnic). Trwają roboty murarskie na poziomie kondygnacji parteru. W Żyrardowie, po przejęciu placu budowy, w lutym rozpoczęto pierwszy etap budowy polegający na wykonaniu prac ziemnych. Prace na wszystkich inwestycjach przebiegają zgodnie z harmonogramem i nie ma zagrożenia dla terminu ich realizacji.


26 stycznia 2017 roku JHM DEVELOPMENT S.A. sfinalizował zakup działki o łącznej powierzchni 0,7958 ha zlokalizowanej w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej i Żabiej. Powstanie tam nowoczesny kompleks mieszkaniowy liczący ok. 300 mieszkań. W projekcie zaplanowano również miejsce na punkty usługowe.  


W lutym br. Spółka MARYWILSKA 44 Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w IX edycji  konkursu GEPARDY BIZNESU 2016. Wyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom, które w minionych dwóch latach wykazały się dynamiką wzrostu wartości rynkowej na poziomie ponad 110%.
Trwa rozbudowa kompleksu handlowego MARYWILSKA 44 położonego na warszawskiej Białołęce. W Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 o powierzchni  12.000 mkw. GLA znajdą się lokale z asortymentem  wyposażenia  domu,  sportu i rozrywki oraz hobby. Obiekt będzie dysponował  dużym i przestronnym parkingiem  na ponad 4,5 tys. samochodów dla klientów obiektu.

W Expo Mazury w styczniu została zorganizowana konferencja Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o. (12-13 stycznia), w której wzięło udział 300 osób.


W lutym natomiast odbyły się dwie duże imprezy:

  • 11-12 lutego EXPO Mazury w Ostródzie odwiedziło ponad 42 tysięcy gości, którzy na ponad 40 tysiącach metrów kwadratowych obejrzeli stoiska 270 wystawców na Targach Hodowlanych Zagroda, Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz podziwiali najnowocześniejsze maszyny prezentowane podczas Mazurskiego Agro Show. Były to najważniejsze wydarzenia dla przedstawicieli branży rolniczej z Polski północno-wschodniej. Uroczystego otwarcia dokonał Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa
  • Natomiast w ostatni weekend lutego odbyły się w Expo Mazury Targi Auto Moto Arena, które przyciągnęły 12.000 odwiedzających.

Ponadto Spółka organizowała dwie kameralne imprezy: uroczystość okolicznościową firmy Centrum Dobrego Smaku na 50 osób oraz kameralny koncert Andrzeja Piasecznego dla 400 osób.

Expo Mazury S.A. podpisały również umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na zaprojektowanie i wykonanie zabudowy, utrzymanie techniczne i demontaż ekspozycji Polski na Międzynarodowej Wystawie Expo Astana 2017 w Kazachstanie. W ramach kontraktu – opiewającego na 15,25 mln zł –Expo Mazury wybuduje w Kazachstanie polski pawilon o powierzchni całkowitej 1001 mkw. z przestrzenią wystawienniczą o powierzchni 580 mkw. Hasło przewodnie polskiej ekspozycji to „Creative people, smart energy”.

Powrót