AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

Podsumowanie działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej w kwietniu

MIRBUD S.A. rozpoczął realizację dwóch nowych inwestycji o łącznej wartości ponad 120 mln zł. Realizowana dla Trei Real Estate Poland Sp. z o.o. budowa centrum handlowego w Skierniewicach - Vendo Park to inwestycja o powierzchni ok. 2 tys. m2, która zostanie oddana do użytkowania pod koniec bieżącego roku. Natomiast Centrum Dystrybucyjne Stryków, budowane na zlecenie PDC Industrial Center 45 Sp. z o.o. to dwuetapowa inwestycja w Kiełminie (gmina Stryków). Jej pierwszy etap zostanie zakończony w październiku br. Obecnie MIRBUD S.A. jest generalnym wykonawcą 22 inwestycji. Prace na wszystkich budowach przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Kwiecień to również w Spółce i w Grupie czas publikacji wyników za 2016 rok. Podczas konferencji wynikowej, zorganizowanej w gmachu GPW, przedstawiciele Zarządu MIRBUD S.A. i JHM DEVELOPMENT S.A. podsumowali wyniki Grupy MIRBUD i jej perspektywy na najbliższe lata.

W kwietniu PBDiM Kobylarnia S.A. kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach. Na budowie obwodnicy Inowrocławia, realizowanej na zlecenie konsorcjum Mirbud-Erbedim, prowadzone są intensywne roboty wykończeniowe. Wypracowane na wcześniejszych etapach wyprzedzenie w pracach gwarantuje, mimo niesprzyjającej pogody, zakończenie budowy bez opóźnień. Dodatkowo w ramach kontraktu prowadzone są prace remontowe na ulicach Inowrocławia, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. W celu zminimalizowania uciążliwości, prace te prowadzone są w godzinach nocnych.
Na budowie drogi ekspresowej S-3 realizowanej na zlecenie firmy MIRBUD S.A., kontynuowane było wykonywanie warstw bitumicznych. Prace postępują zgodnie z wcześniejszymi założeniami. W kwietniu PBDiM KOBYLARNIA otrzymała decyzję ZRID na budowę drogi ekspresowej S-5, dzięki czemu spółka będzie mogła przejść z etapu projektowania do fazy robót zasadniczych. Start tego zakresu przewidziany jest na miesiąc maj. Dodatkowo trwają prace związane z realizacją mniejszych projektów.

W kwietniu podpisano 8 nowych kontraktów. Jednym z istotniejszych zamówień pozyskanych przez spółkę jest realizowany na zlecenia Miasta Bydgoszcz II etap Trasy Uniwersyteckiej oraz nakładki. Dodatkowo w kwietniu powzięto informację o dwóch wygranych przetargach na remont autostrady A-2 i A-4. Podpisanie umów na te dwie inwestycje z GDDKiA miało miejsce w maju.
Zgodnie z planami Spółka w dalszym ciągu powiększa swój park maszynowy. W oddziale Południe trwają intensywne prace związane z budową nowej hali warsztatowej.

W kwietniu Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. sprzedała 29 lokali, w tym 21 mieszkań oraz 8 garaży i miejsc postojowych. Liczba podpisanych umów przedwstępnych/deweloperskich na koniec kwietnia 2017 roku wyniosła 280, w tym na mieszkania i domy jednorodzinne 166, a na garaże i miejsca postojowe 114.
Spółka jest w trakcie realizacji inwestycji w 5 miastach: Brzeziny k. Łodzi, Łowicz, Rumia, Skierniewice
i Żyrardów.  Prace na wszystkich inwestycjach przebiegają zgodnie z harmonogramem.

  • Na budowie w Brzezinach zakończono roboty związane z wykonaniem stropów nad pierwszym piętrem. Zakończono również prace związane z ciągami sieci zewnętrznych kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągowej. Prowadzono prace murowe na kondygnacjach od parteru po drugie piętro.
  • Na budowie w Łowiczu zakończono wszystkie prace związane z parkingiem przy ul. Bonifraterskiej. Prowadzono  prace związane z ociepleniem budynku oraz rozpoczęto montaż osprzętu elektrycznego w mieszkaniach.
  • Na budowie w Skierniewicach zakończono wykonywanie płyty zjazdu do garażu podziemnego oraz kontynuowano prace zbrojarskie związane z wykonaniem stropu 2 piętra. Rozpoczęto roboty murarskie związane z wykonaniem ścian działowych.
  • Na budowie w Rumi zakończono prace związane z montażem grzejników panelowych, kontynuowano wewnętrzne roboty wykończeniowe oraz rozpoczęto prace związane z montażem grzejników drabinkowych w łazienkach i drzwi wejściowych do mieszkań. Rozpoczęto malowane i montaż oświetlenia klatek schodowych.
  • Na budowie w Żyrardowie wykonano płytę fundamentową w bud. nr 2 oraz instalację kanalizacji sanitarnej podposadzkowej  w budynkach nr 2 i 3. Kontynuowano prace murarskie oraz zbrojarskie kondygnacji garażu przy budynku nr 2.

Prace na każdej z budów postępują zgodnie z harmonogramem, a terminy zakończenia robót nie są zagrożone.

W Centrum Targowo-Konferencyjnym zarządzanym przez Expo Mazury S.A. w Ostródzie w kwietniu odbyły się 3 imprezy targowe, które odwiedziło łącznie ponad 5 tys. odwiedzających. Były to:

  • Kiermasz Wielkanocny – pierwsza edycja wydarzenia, atrakcją której był połączony z warsztatami pokaz chocolatiera Marcina Paździora;
  • Festiwal Smaków i Kiermasz Cukierniczy …na słodko! - pierwsza edycja wydarzenia o charakterze handlowo-rozrywkowym, z dużą ilością warsztatów i atrakcji związanych z kuchnią. W trakcie imprezy odbyła się pierwsza edycja konkursu na najlepszy pasztet dla Kół Gospodyń Wiejskich;
  • Mazury HoReCa – druga edycja wydarzenia branżowego, po raz pierwszy w formule ściśle biznesowej z udziałem Hosted Buyers oraz wykorzystaniem systemu meetingowego.


Ponadto w kwietniu Dział Zabudów Zewnętrznych Expo Mazury podpisał umowę na realizację zabudowy dla Agencji Nieruchomości Rolnych na XXVIII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

W kwietniu przedstawiciele Spółki MARYWILSKA 44 Sp. z o.o byli obecni na wiosennej edycji Shopping Center Forum -najważniejszym w tej części Europy spotkaniu uczestników rynku centrów handlowych. W trakcie wydarzenia spółka zaprezentowała  swój nowy projekt realizowany pn. Wodny Park Handlowy MARYWILSKA 44. Przypomnijmy, że obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie, istniejącego od 2010 roku na warszawskiej mapie handlowej Centrum Handlowego MARYWILSKA 44,  w którym z sukcesem swoją działalność prowadzi ponad 1300 podmiotów gospodarczych. Powstający park handlowy zdywersyfikuje istniejącą ofertę modową proponując artykuły dla domu, zapewniając strefę rekreacyjno-sportową, a także możliwość realizacji hobby.  Specyfika Białołęki, jej błyskawiczny rozwój oraz bezpośrednie otoczenie przez ogromne inwestycje mieszkaniowe, wymusza wręcz wzbogacenie tego miejsca o ofertę dla ludzi wyposażających swoje mieszkania. Nie zabraknie również sektora  gastronomii, zarówno w postaci restauracji, jak i kawiarni oraz chill-out barów. Kluczowi najemcy poza operatorem Fun Parku, będą rozpoznawalnymi markami m.in. z segmentu dom i ogród.

Powrót