AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ MIRBUD W CZERWCU

 

Tylko w czerwcu MIRBUD S.A. podpisał umowy na realizację inwestycji za blisko 70 mln zł brutto. Wśród podpisanych umów jest m.in. budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji przy al. Zdobywców Wału Pomorskiego. Budowa tego nowoczesnego budynku o powierzchni użytkowej 2,5 tys m2 wraz z budynkiem garażowym z myjnią i magazynami, a także osobnym budynkiem, w którym będą znajdować się kojce dla psów służbowych oraz parkingi rozpocznie się w lipcu. Ponadto MIRBUD S.A. realizuje budowę 6 hal magazynowo-przemysłowych, 2 szkoły, 3 galerie handlowe, a także budynki mieszkalne i inwestycje drogowo-inżynieryjne. Łącznie z projektami w konsorcjum ze spółką zależną PBDiM Kobylarnia S.A. i na zlecenie JHM DEVELOPMENT S.A. prowadzone są 24 inwestycje o łącznej wartości ponad 2 mld 200 mln zł brutto.

Postęp prac na wybranych obiektach przedstawia poniższy wykres:


 
Czerwiec był wyjątkowym miesiącem dla spółki, ponieważ Wojewoda łódzki Zbigniew Rau w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczył Jerzego Mirgos, prezesa Zarządu MIRBUD S.A. Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest to zaszczytne wyróżnienie i docenienie prowadzonej od lat szerokiej działalności charytatywnej i sponsorskiej, koncentrującej się na najbardziej potrzebujących mieszkańcach Skierniewic i okolic. Zarządzana przez Jerzego Mirgos spółka wspiera zarówno bezpośrednio zwracające się o pomoc osoby fizyczne, jak również wiele lokalnie działających fundacji, stowarzyszeń, czy ośrodków pomocy.

Jerzy Mirgos jest szczególnie wrażliwy na dobro dzieci, zarówno jeżeli chodzi o ich zdrowie, jak również rozwój ich kultury fizycznej, krzewienie wiedzy oraz możliwość wyrównywania szans. Z tego powodu też wspiera licznie przedszkola, szkoły, kluby sportowe, a także związki harcerstwa polskiego czy towarzystwa przyjaciół dzieci. W 2016 roku MIRBUD S.A. udzielił wsparcia 68 podmiotom na łączną kwotę 100 tys. zł.

W czerwcu PBDiM Kobylarnia S.A. kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach. Z dużych kontraktów prowadzono pracę na:

  • Budowie obwodnicy Inowrocławia, wykonanej na zlecenie konsorcjum Mirbud-Erbedim. Zakończono układanie warstw konstrukcyjnych na ciągu głównym. Trwają prace wykończeniowe. Przewidywane puszczenie ruchu po nowo wybudowanej drodze planowane jest na połowę miesiąca. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych w roku 2017 prace na budowie wykonane są z wyprzedzeniem.
  • Budowie drogi ekspresowej S-5. Trwa przygotowanie placu pod przyszły węzeł betoniarski, którego rozruch planowany jest na połowę lipca. Trwają prace związane z wycinką drzew, karczowaniem pni, odhumusowaniem, usuwaniem kolizji energetycznych. Rozpoczęto roboty ziemne. Sukcesywnie trwa akceptacja przez Zamawiającego kolejnych firm podwykonawczych, które rozpoczynają swoje prace.
  • Dodatkowo trwają prace na „małych” kontraktach. Główne zadania to: rozpoczęcie prac na trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy, remont autostrady A-2 na zlecenie GDDKiA o/Poznań, nakładki bitumiczne w Bydgoszczy

Oddział Południe realizował w czerwcu 12 zadań. Z uwagi na posiadany portfel zamówień, Oddział ogranicza startowanie w małych i średnich przetargach, mając na uwadze własne moce przerobowe. Trwa również zatrudnienie większej ilości personelu technicznego.
W czerwcu produkcja MMA prowadzona była przez wszystkie wytwórnie Spółki. Łącznie wyprodukowano ok 56 tyś ton.
Cały potencjał sprzętowo-kadrowy realizuje zadania spółki, a nawet z uwagi na dużą ilość zleceń spółka wspomagała się wynajmem sprzętu w celu dotrzymania napiętych harmonogramów realizacyjnych.
W czerwcu odbyła się rozprawa przed KIO w związku z odwołaniem przez konkurencję wyboru oferty spółki na realizację II etapu obwodnicy Inowrocławia. Wyrok jest korzystny dla PBDiM Kobylarnia S.A. i teraz Spółka oczekuje na podpisanie umowy.

Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. zamknęła I półrocze  rekordowym wynikiem sprzedaży: 152 lokale mieszkalne oraz 107 garaży i miejsc postojowych. Jest to najlepszy wyniki w historii działalności Spółki. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku Spółka sprzedała o 347% więcej mieszkań. W samym czerwcu przekazała i sprzedała 52 lokale mieszkalne i usługowe, a przedsprzedaż (umowy przedwstępne i deweloperskie) wyniosła 34 lokale.Spółka na koniec czerwca realizowała projekty deweloperskie w 5 miastach. Prace przebiegały zgodnie z harmonogramem budowy.

JHM DEVELOPMENT S.A. czerwcu podpisała dwie znaczące umowy w związku z nową inwestycją w Zakopanem: na finansowanie oraz na realizację inwestycji z generalnym wykonawcą.

Stan realizacji budynków objętych sprzedażą
JHM DEVELOPMENT S.A. na 30.06.2017r.

W czerwcu Marywilska 44 rozpoczęła obchody jubileuszu 7 Urodzin Centrum Handlowego MARYWILSKA 44, które potrwają do września. 17 czerwca odbyła się główna impreza urodzinowa w rytmie disco polo. Na scenie zaprezentowała się plejada gwiazd wielkiego formatu:  POWER PLAY, ZAJEFAJNI, CAMASUTRA, AFTER PARTY, CZADOMAN. Wokół sceny i w całym Centrum panowała rozgrzana atmosfera czego dowodem były rozśpiewane i roztańczone tłumy widzów oraz niezliczone bisy! Publiczność dopisała. Tego dnia na samej imprezie urodzinowej Centrum Handlowe odwiedziło 25 000 osób.

Oprócz najpopularniejszych wykonawców polskiej muzyki tanecznej podczas 7 Urodzin Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 w ramach II edycji PRZEGLĄDU MŁODYCH TALENTÓW zaprezentowali się debiutanci sceny disco polo wyłonieni spośród 36 uczestników piątej edycji  DISCO STAR, popularnego talent show telewizji POLO TV.
Uroczystość poprowadzili znani i uwielbiani przez publiczność prezenterzy stacji POLO TV – Edyta Folwarska, Maciej Smoliński oraz prezenter radia VOX FM - Norbert Bieńkowski, którzy wspólnie z Gwiazdami w oprawie wyjątkowego programu artystycznego sprawili, że  wydarzenie to pozostanie na długo w pamięci Klientów Centrum Handlowego MARYWILSKA 44.

Patronat honorowy nad obchodami jubileuszu 7 Urodzin Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy, a patronat medialny: POLO TV, VOX FM, SUPER EXPRESS, DISCO POLO MIX, DISCO POLO INFO.
Podczas jubileuszowego wydarzenia Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 gościło FUNDANCJĘ DAWCÓW KOMÓREK MACIERZYSTYCH SZPIKU (DKMS), która przez cały dzień zapraszała chętnych do stanowiska rekrutacji potencjalnych dawców szpiku oraz przedstawicieli akcji OŚMIORNICZKI DLA WCZEŚNIAKÓW, walczących o wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki, które maluszkom w inkubatorach dają poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

W Centrum Targowo-Konferencyjnym zarządzanym przez Expo Mazury S.A. w Ostródzie w czerwcu odbyło się łącznie 6 imprez. W tym 3 imprezy zewnętrzne oraz 3 własne.

Imprezy zewnętrzne zorganizowane na terenie Expo Mazury S.A.:

  1. Dni Ortopedyczne 23/24.6 – międzynarodowy kongres ortopedyczny, realizacja zewnętrzna firmy MED-MEDIA, 1 200 uczestników
  2. Arena Festival Film & Music – 30.6/1.7/2.7, realizacja zewnętrzna Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 2000 słuchaczy 3 dniowy festiwal muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry symfonicznej z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego z Olsztyna, od 30-06 do 02-07-2017, impreza o zasięgu regionalnym, łączna ilość słuchaczy 6 000 osób
  3. Ikea Industry – wynajem 8 000 metrów przestrzeni – stała wystawa mebli Ikea od 05-06-2017 do 15-08-2017

Imprezy własne:

Oprócz II Edycji Targów Prooobronnych Pro Defense zorganizowanych w dniach 1-4 czerwca 2017, które odwiedziło 40.000 osób (szczegółowy opis targów znajduje się w podsumowaniu miesiąca maja), w Centrum Targowo-Konferencyjnym odbyły się:

  1. W dniach 8-9 czerwca 2017 odbyła się I edycja eventu „Bezpieczne Mazury”. Bezpieczne Mazury to regionalna inauguracja sezonu letniego, wydarzenia o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym, skierowanego do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Celem imprezy było promowanie bezpiecznego wypoczynku: właściwych zachowań na wodzie i nad wodą, w lesie, podczas wakacji, ale także w drodze do szkoły, w wielu sytuacjach, których uczestnikami są dzieci i młodzież. Współorganizatorem wydarzenia był Wojewoda Warmińsko Mazurski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Starosta Powiatu Ostródzkiego, Burmistrz Miasta Ostróda. Sponsorzy: Burmistrz Miasta Ostróda, Zielona Budka, ZT  Kruszwica, Hotel Anders, OSI Food Solutions, Ostróda Recycling, Żywiec Zdrój, Rotr Rypin, Skorpion, Kidz Fun, Yoona, PSB Mrówka PGN, Kaufland, Bakoma.
  2. W dniach 16-18 czerwca 2017 zorganizowano I edycję konwentu fantastyki „Fantasmazuria”. 2000 odwiedzających osób miało możliwość spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami fantastyki, wzięcia udziału w konkursie cosplay, prelekcjach i spotkaniach z youtuberami.


Ponadto w czerwcu Dział Zabudów Zewnętrznych Expo Mazury S.A. wykonał stoisko dla Agencji Nieruchomości Rolnych na XXIV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie (24-25.6.2017). Stoisko miało 80 m2 i zlokalizowane było na zewnątrz. Natomiast 10.6.2017 została otwarta w Kazachstanie Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017, na którym Expo Mazury zrealizowało wykonanie polskiego pawilonu. Polska ekspozycja obejmuje łącznie ok. 1000 m2 zlokalizowanych na dwóch poziomach. Na pierwszym o powierzchni 397,53 m² znajduje się główna część wystawy, przy czym ze względu na umieszczenie części ekspozycji na antresoli, łączna powierzchnia poziomu I wynosi 600 m2, w tym 580 m2 ekspozycji oraz 20 m2 serwerowni. Przestrzeń ekspozycji, gdzie jest prezentowana merytoryczna zawartość przekazu Polski na Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie, będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających tereny EXPO. Na II poziomie o powierzchni 401,1 m² znajduje się przestrzeń biurowa i konferencyjna oraz restauracja i sklepik (o powierzchni ok. 170 m2). Ekspozycja w pawilonie składa się z pięciu głównych stref: Wejście, Technologie, Las, Odpoczynek oraz Regiony. (za: https://expo.gov.pl/aktualnosci/143-informacje-podstawowe).

Powrót