AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

MIRBUD zbuduje obwodnicę Inowrocławia

W dniu 5  listopada 2014 r. MIRBUD S.A. jako lider konsorcjum podpisał umowę z  GDDKIA Oddział w Bydgoszczy na  budowę obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Inwestycja, polegająca na budowie dwupasmowej jedni o długości blisko 19km będzie prowadzona przez konsorcjum firm MIRBUD SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" z Piotrkowa Trybunalskiego. Termin realizacji umowy określono na 27 miesięcy, nie uwzględniając okresów zimowych. Wartość umowy wynosi 359 004 597,86 PLN brutto.

- To będzie jeden z priorytetowych projektów prowadzonych przez naszą spółkę. Zaczęliśmy już fazę projektowania całej inwestycji i liczymy, że na wiosnę przyszłego roku rozpoczniemy fizycznie budowę obwodnicy Inowrocławia. Przewidujemy, że w momencie największego nasilenia prac na budowie będzie pracować ponad 1000 osób. Obwodnica powinna być gotowa w sierpniu 2017 roku.- powiedział Jerzy Mirgos, Prezes Zarządu MIRBUD S.A.

Obwodnica Inowrocławia ma być blisko 19-kilometrową trasą z dwoma pasami w obu kierunkach. Droga ominie miasto od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń - Poznań. Ograniczy też natężenie ruchu w tym uzdrowiskowym mieście i przyczyni się do podniesienia jakości życia jego mieszkańców. W ramach prac wykonanych zostanie również wiele urządzeń ochrony środowiska (ogrodzenia, przejścia dla zwierząt i ekrany akustyczne). Inwestycja zakłada budowę trzech węzłów drogowych: w Latkowie, Jacewie i Tupadłach, kilkunastu obiektów inżynierskich, a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych na lokalnych drogach.

Powrót