AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

MIRBUD S.A. za 321,41 mln zł brutto wybuduje halę widowiskowo-sportową w Gliwicach

MIRBUD S.A. podpisał umowę z miastem Gliwice na budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach o powierzchni użytkowej 56.269,75 m2. W ramach projektu powstanie tzw. zespół funkcjonalny. Spółka, oprócz głównej hali widowiskowo-sportowej, mogącej pomieścić do 13.752 osób na widowni oraz do 2.868 widzów na płycie, wybuduje również halę treningową, centrum Spa, zewnętrzny garaż wielopoziomowy, estakadę drogi pożarowej, elementy małej architektury oraz zadba o zagospodarowanie terenu.

- To bardzo ważna umowa dla naszej Spółki: generalne wykonawstwo prestiżowego obiektu oraz wysoka wartość realizacji inwestycji. Jest to największy, dotychczas podpisany przez nas kontrakt na roboty budowlane - informuje Sławomir Nowak, Wiceprezes Zarządu MIRBUD S.A. - Przez ostatnie lata intensywnie przygotowywaliśmy naszą Spółkę do realizacji ambitnych, spektakularnych przedsięwzięć budowlanych. Na taki kontrakt czekaliśmy! Droga do realizacji śmiałych przedsięwzięć nigdy nie jest prosta. Pomimo licznych doniesień medialnych sugerujących, że realizacja inwestycji może być zagrożona wierzyliśmy, że ze względu na  jej wyjątkowy charakter, władze miasta doprowadzą do wybudowania obiektu. Cieszymy się, że Gliwice uznały nas za wiarygodnego partnera, doceniając nasz profesjonalizm w realizacji dużych inwestycji budowlanych – to dla nas duże wyróżnienie - dodaje Wiceprezes Nowak.

Wartość umowy wynosi 321.413.476,45 zł brutto.

Strony ustaliły, iż roboty będące przedmiotem umowy zostaną zakończone w terminie do 27 miesięcy od daty podpisania Umowy.

Powrót