AAA


Kontakt

ul. Unii Europejskiej 18
96-100 Skierniewice
tel. (046) 833-98-28
tel/fax: (046) 833-97-32
sekretariat@mirbud.com.pl

MIRBUD SA podpisał z itelligence umowę na wdrożenie rozwiązania SAP

MIRBUD S.A. rozpoczyna jedno z najbardziej kompleksowych wdrożeń rozwiązania SAP w branży budowlanej w Polsce. Partnerem Mirbudu w tym przedsięwzięciu jest itelligence. Projekt rozpocznie się w kwietniu etapem analizy przedwdrożeniowej. Wdrożenie obejmie dwie spółki grupy Mirbud – MIRBUD S.A. i JHM DEVELOPMENT.
MIRBUD S.A. skorzysta m.in. z zaawansowanego obszaru SAP Project System (SAP PS -  Zarządzanie projektami i przedsięwzięciami). Obszar ten obejmie kluczową działalność obydwu spółek grupy - MIRBUD S.A. i JHM Development. SAP Project System wesprze proces harmonogramowania inwestycji, planowania kosztów i zasobów, jak również rozliczania rzeczywistych budżetów inwestycji.
Dzięki rozwiązaniu SAP CRM (Zarządzanie relacjami z klientami), Mirbud będzie miał możliwość monitorowania kontaktów z inwestorami i podwykonawcami, a także uzyska wsparcie sprzedaży mieszkań i rozliczeń ratalnych z kupującymi.
Nowy system zapewni Grupie także sprawozdawczość skonsolidowaną oraz możliwość rozliczania spółek wg standardów MSR.
Projekt wdrożeniowy jest jednym z najbardziej kompleksowych w branży budowlanej w Polsce. Poza obszarami SAP PS i SAP CRM, wdrożenie obejmie także obszary rachunkowości finansowej (FI), controllingu (CO), sprzedaży i dystrybucji (SD), gospodarki materiałowej (MM), zarządzania kapitałem ludzkim (HCM). W pierwszym etapie projekt zakłada wykonanie analizy przedwdrożeniowej precyzującej architekturę rozwiązania oraz koncepcje obsługi działalności budowlanej w firmie.

- Wybraliśmy rozwiązanie SAP, ponieważ szczególnie ważne jest dla nas śledzenie zaawansowania naszych inwestycji w powiązaniu z kosztami i zasobami, a SAP daje nam możliwości wykonywania takich przekrojowych analiz. Szukając partnera wdrożeniowego, zwróciliśmy się do itelligence ze względu na największe doświadczenie tego partnera SAP w branży budowlanej. Przy tak obszernym projekcie, jaki mamy przed sobą, chcieliśmy korzystać ze sprawdzonych dostawców i systemów. - mówi Jerzy Mirgos Dyrektor Generalny  MIRBUD S.A.

- Podpisując umowę z Mirbudem, itelligence potwierdziło swoją rolę niekwestionowanego lidera rozwiązań SAP dla budownictwa na polskim rynku. Sektor budowlany jest od lat wpisany w naszą strategię rozwoju, dlatego bardzo mnie cieszy fakt, że po trudniejszym dla tej branży zeszłym roku, inwestycje w IT zaczynają wracać do poziomu sprzed spowolnienia gospodarczego. Mirbud SA, jako jedna z głównych polskich firm budowlanych, jest tego najlepszym przykładem. - mówi Krzysztof Witczak, Dyrektor Sprzedaży, Członek Zarządu itelligence Sp. z o.o.

Powrót